Ładowanie...

O nas

Kancelaria Adwokacka Szymon Matusiak w Szczecinie
Strona główna / O nas

Jedyna taka Kancelaria w Szczecinie

Z dumą przedstawiamy Państwu naszą Kancelarię, którą buduje zespół młodych, aktywnych i pełnych pasji specjalistów z różnych dziedzin prawa, pracujących wspólnie na możliwie najlepszy dla Państwa wynik sprawy. W naszej codziennej pracy stawiamy przede wszystkim na wszechstronność, elastyczność i indywidualne - kreatywne - podejście do potrzeb każdego naszego Klienta. Pomimo młodego wieku, któremu naturalnie towarzyszy zapał, zarówno członkowie zespołu jak i stali współpracownicy Kancelarii legitymują się sporym doświadczeniem nie tylko w różnych dziedzinach prawa ale i kluczowych sektorach obrotu gospodarczego.

Obecnie coraz bardziej skomplikowane regulacje prawne wymuszają na obywatelach korzystanie z profesjonalnej pomocy specjalistów. Zasięganie pomocy adwokata czy radcy prawnego przestało być przywilejem osób zamożnych, a stało się w tej chwili koniecznością także dla osób z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Doskonale rozumiemy ten stan rzeczy - nasza oferta zapewnia dostosowanie metod działania i warunków płatności do indywidualnych potrzeb i poszczególnych klientów.
Natłok codziennej aktywności rodzinnej i zawodowej powoduje, że czas staje się coraz bardziej deficytowym towarem. Rozumiejąc to nasza Kancelaria Adwokacka dostosowuje swój styl pracy do współczesnych warunków. Jednym z absolutnych priorytetów jest dla nas Państwa wygoda. Godziny pracy Kancelarii Adwokackiej Szymon Matusiak oraz formy komunikacji są dostosowywane do Państwa oczekiwań - możliwe jest nawet prowadznie sprawy w sposób "korespondencyjny", który ogranicza potrzeba osobistej obecności w Kancelarii w Szczecinie. Komfort współpracy zapewnia absolutna, stała dostępność członków zespołu pod telefonem przez całą dobę w nagłych, niecierpiących zwłoki przypadkach.

Z drugiej strony bezwzględnie zapewniamy naszym Klientom stały i pełny dostęp do informacji na temat toczących się spraw z bieżącym wglądem do wszelkich dokumentów włącznie. Na każdym etapie postępowania staramy się przedstawić wszelkie ewentualności tak, aby nawet najbardziej nieprzewidywalny proces stał się bardziej... przewidywalny, a co za tym idzie - bezpieczniejszy dla naszego Mandanta.
Dysponując szerokim wachlarzem stałych i doraźnych współpracowników jesteśmy w stanie zabezpieczyć Państwa interesy nie tylko na całym obszarze województwa zachodniopomorskiego, ale dzięki kancelariom partnerskim - również w innych regionach kraju, a nawet za granicą.

Forsując nowoczesne, dostosowane do współczesnych warunków rynku usług prawniczych rozwiązania nie zapominamy o wartościach, które od lat przyświecały zawodom prawniczym, takich jak absolutna lojalność wobec Klienta, terminowość i bezwzględne przestrzeganie tajemnicy zawodowej. Rozumiemy wagę informacji, które nam Państwo powierzają i traktujemy bardzo poważnie nasze obowiązki w tym zakresie.
Adwokat w Szczecinie - Szymon Matusiak

Jak mogę Ci pomóc?

Wierzę, że każdy jest równy w świetle prawa. Przed sądem reprezentuję każdego klienta z pełym zaangażowaniem.

Szymon Matusiak
adwokat


Wykształcenie i przygotowanie zawodowe:
 • 2001-2006 r. - Uniwersytet Szczeciński - Wydział Prawa i Administracji, kierunek Prawo
 • 2006-2010 r. - aplikacja adwokacka pod patronatem adw. Marka Mikołajczyka w Kancelarii Mikołajczyk, Cieślik Adwokaci i Radcy Prawni Spółka Jawna w Szczecinie
 • od 2010 r. - adwokat, Szczecińska Izba Adwokacka
 • W bieżącej kadencji (2013-2016 r.) zastępca członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie
Specjalizacja:
  I. W zakresie prawa karnego:
 • sprawy karne (zarówno obrona osób podejrzanych/oskarżonych jak i reprezentowanie osób pokrzywdzonych)
 • sprawy karno-skarbowe
 • sprawy związane z wykonaniem kary (w szczególności odroczenie wykonania kary, przedterminowe zwolnienie warunkowe)

 • II. W zakresie prawa cywilnego:
 • klasyczne sprawy cywilne związane m. in. z ochroną własności, dóbr osobistych, roszczeniami wynikającymi z umów
 • sprawy gospodarcze
 • sprawy spadkowe (w szczególności związane z podziałem spadku oraz roszczeniami o zachowek)

 • III. W zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego:
 • sprawy rozwodowe
 • sprawy alimentacyjne
 • podział majątku małżonków

 • IV. W zakresie prawa handlowego:
 • sprawy związane z odpowiedzialnością członków zarządu spółki
Adwokat w Szczecinie - Justyna Dzieża

Czym mogę służyć?

Pracuję w Kancelarii w Szczecinie od 2012 roku. Od tego czasu pomogłam już setkom ludzi w zakresie prawa rodzinnego oraz budowlanego.

Justyna Dzieża
aplikant


Aplikant adwokacki w Szczcińskiej Izbie Adwokackiej. Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Szczecińskim - Wydziale Prawa i Administracji. Związana z Kancelarią od 2012 roku. Skupia swe zainteresowania na prawie karnym, rodzinnym, a także na prawie budowlanym.

Co o nas mówią?

Pełen profesjonalizm. Kancelaria Szymona Matusiaka pomimo młodego wieku jest zespołem pełnym wiedzy i umiejętności. Szczerze polecam.

Piotr Koprowski.

Co o nas mówią?

Świetny prawnik! Cała jego kancelaria zasługuje na wyróżnienie za swoje zaangażowanie i profesjonalizm. Polecam.

Ewelina Smolińska*.

Co o nas mówią?

Polecam! Konkretny mecenas ;) zna się na robocie i nie owija w bawełnę, kontakt z mecenasem na 6, zaangażowanie perfekt :).

Radosław Król*.

Co o nas mówią?

Współpracuję z mecenasem Matusiakiem od 3 lat - prowadzi 2 moje sprawy. Cechuje go profesjonalizm, pomysłowość, elastyczność, pasja walki i zrozumienie potrzeb klienta. Polecam!

Leszek Wierzbicki.

Co o nas mówią?

Polecam! Ambitny, młody adwokat z szeroką wiedzą. Pełen profesjonalizm i rzetelność, i co najważniejsze - piekielna skuteczność!

Władysław Wielkopolski*.